ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 61-56 (ημ. 28-29)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2012-13
Ημερομηνία: 11/02/2013 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Αναγνώστου, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 16-11, 12-18, 21-13, 12-14

Νέα νίκη πέτυχε η ομάδα μας στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ, αυτή τη φορά επί του ΓΣ Κηφισιάς με σκορ 61-56. Με τη νίκη αυτή, η ομάδα μας διατηρήθηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, μαζί με τις ομάδες του Ζωγράφου και του Προμηθέα. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 28-29. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η απόδοση της ομάδας μας ανέβηκε και γρήγορα πέρασε μπροστά αποκτώντας μια διαφορά δέκα πόντων. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και στέλνοντας την ομάδα μας στις βολές, μείωσαν το σκορ. Το τελικό σφύριγμα βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με 61-56.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Νίκολι, Καραντζάς 7, Τσομώκος, Νάνης, Παπαδόπουλος 9, Μανώλας 7 (1), Ασημένιος 18, Γκατζούλης 3, Πέτρου 15 (3), Ζερβός 2

Κηφισιά (Μπιλάλης - Δρούμπαλης): Παπαδόπουλος 9 (1), Γεωργόπουλος Α 4 (1), Κυριακάκης 2, Γκίνης 25 (3), Μακρίδης 9, Γεωργόπουλος Χ 2, Κόλλιας 5 (1), Παναγιώτου

Επόμενος αγώνας στις 17/2 και ώρα 20:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα της Πεύκης.