ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 70-47 (ημ. 33-32)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Κατηγορίας Νεανίδων 2012-2013 - 8η αγωνιστική
Ημερομηνία: 25/11/2012 και ώρα 21:00
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Δημητρίου
Δεκάλεπτα: 16-14, 17-18, 15-10, 22-5

Εκπληκτική νίκη πέτυχαν οι νεανίδες μας στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' Κατηγορίας. Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο είχε χαρακτήρα ντέρμπι με τις δύο ομάδες να εναλλάσονται στο σκορ. Η ομάδα μας, με τη λήξη του δευτέρου δεκαλέπτου πήρε βραχεία κεφαλή στο σκορ με 33-32. Η επανάληψη όμως ανήκε ολοκληρωτικά στις νεανίδες μας, οι οποίες εκμεταλευόμενες και την αστοχία των παικτριών του Παναθηναϊκού, ήταν οι κυρίαρχες στο γήπεδο. Με ένα επιμέρους 37-15 στο δεύτερο ημίχρονο, διαμορφώθηκε το τελικό 70-47 και έφερε την ομάδα μας να πανηγυρίζει άξια τη νίκη αυτή.

Μελίσσια (Κουκής): Χρύσινα, Μπασούκου 20 (2), Γανωτάκη 2, Λογοθέτη 2, Δούρου 8, Πολύζου 15, Καραμπάτσα 15, Κόνιαλη 8

Παναθηναϊκός (Παναγόπουλος - Πρέκας): Χριστινάκη 5, Πριόνα 16 (4), Κολοσιώνη 2, Τολιοπούλου, Λεντζάκη 7, Ακριβού 4, Κάκουρη, Λαψάνα 13 (1)

Επόμενος αγώνας την Πέμπτη 6/12 και ώρα 21:30 στα Πατήσια με αντίπαλο την ομάδα του Σπόρτιγκ.