Διοργάνωση: Α2 Εθνική Κατηγορία Νότου 2012-13
Ημερομηνία: 25/11/2012 και ώρα 12:00
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Ορφανός Εμ
Δεκάλεπτα: 18-18, 14-8, 9-16, 18-5

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους εντός έδρας αγώνες πέτυχε η γυναικεία μας ομάδα με αντίπαλο την ομάδα του Φάρου Κερατσινίου στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Α2 Νότου. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και βρέθηκαν στο τέλος του ισόπαλες με 18-18. Η ομάδα μας κατάφερε με τη λήξη του ημίχρονου να προηγηθεί με έξι πόντους διαφορά (32-26). Με την έναρξη της επανάληψης, η ομάδα μας πήρε τη μεγαλύτερη διαφορά στο παιχνίδι (38-28 στο 23'). Σε αυτό το σημείο του αγώνα, η φιλοξενούμενη ομάδα αντέδρασε και κατάφερε μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, όχι μόνο να φθάσει στο σκορ, αλλά και να προσπεράσει (41-42 στο 30'). Το τέταρτο δεκάλεπτο ανήκε ολολκηρωτικά στην ομάδα μας, η οποία με ένα επιμέρους 18-5 και χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στις αντίπαλες παίκτριες, έφθασε στη σημαντική αυτή νίκη (59-47).

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Καραβέλη Μ 7 (1), Κοιλιαρίδη 7 (1), Τριμέρη 3 (1), Τσαγκαράκη 16, Αστραντίνη 5 (1), Ροΐδου 5, Καραμπάτσα 2, Καραβέλη Κ, Σκαρογιάννη 6, Καπερώνη 8

Φάρος (Μελέτης): Τσιφτελή 6, Οικονομίδου 8, Ρίζου, Νεαρχάκου 2, Αρατσοπούλου, Παπακωνσταντίνου Α 1, Παπακωνσταντίνου Β 2, Πιτσάκη 14 (1), Δελητζά 10 (2), Κουταλιανού 4

Επόμενος αγώνας στις 2/12 και ώρα 12:00 στο Κλειστό Κω με αντίπαλο την ομάδα του Ιπποκράτη.