Έπιασε την κορυφή της βαθμολογίας του δευτέρου ομίλου της Γ' Εθνικής η ανδρική ομάδα, η οποία επικράτησε με σκορ 77-50 της Αγίας Παρασκευής στο κλειστό γυμναστήριο Μελισσίων και σε συνδιασμό με την ήττα του ΟΦΗ στη Ραφήνα, μοιράζεται πλέον την πρώτη θέση μαζί με τους Κρητικούς και τον Λοκρό Αταλάντης.

Από το πρώτο λεπτό η ομάδα μας επέβαλε τον ρυθμό της και πήρε κεφάλι στο σκορ χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο του αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 41-24 ενώ στο δεύτερο ημίχρονο το τεχνικό επιτελείο της ομάδας μας δοκίμασε διάφορα σχήματα δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές φθάνοντας στη νίκη με σκορ 77-50.

Πλέον, η προσοχή του κόουτς Δάγλα και των παικτών του στρέφεται στην εκτός έδρας αναμέτρηση της επόμενης αγωνιστικής (11ης) με την Καλλιθέα Ρόδου το Σάββατο 12/1 και ώρα 13:00, στη Ρόδο.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 77-50 (ημ. 41-24)

Διοργάνωση: Γ' Εθνική Ανδρών 2018-19