Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2012-13
Ημερομηνία: 8/10/2012 και ώρα 21:15
Γήπεδο: Κλειστό Ζωφριάς
Διαιτητές: Αποστολίδης, Μαραμής
Δεκάλεπτα: 18-16, 21-27, 17-13, 8-5

Ευκαιρία να πετύχει την πρώτη της νίκη στην Α' ΕΣΚΑ έχασε η ομάδα μας αφού ηττήθηκε με 64-61 από την ομάδα του ΔΑΣΑΛ σε ένα νευρικό και αμφίρροπο παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στο τέλος.

Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε με 43-39 στο ημίχρονο αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να κρατήσει ένα προβάδισμα 9 πόντων και το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα των Άνω Λιοσίων να πανηγυρίζει τη δύσκολη νίκη.

ΔΑΣΑΛ (Παπανικολάου): Δημόπουλος 5, Ζέρβας 8, Γραμματίκας 13 (2), Καραγρηγορίου 7 (2), Σαρακασίδης 6 (1), Βεντούρης 11 (1), Διολέτης 14, Αρτεμάκης

Μελίσσια (Σουρμελής): Νίκολι, Καραντζάς, Τσομώκος 10 (1), Παπαδόπουλος 9, Πανάγος 8, Μανώλας 9 (1), Ασημένιος 10, Πανταζής 7, Πέτρου 8 (2), Ζερβός

Επόμενος αγώνας στις 15/10 και ώρα 20:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του Αργοναύτη Τριγλίας.