Η ανδρική μας ομάδα πάλεψε στην Πάτρα κόντρα στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Γλαύκο, αλλά δεν τα κατάφερε τελικά και ηττήθηκε μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα με 80-72 στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Μετά από επτά αγωνιστικές, η ομάδα μας μετρά πλέον 5 νίκες και 2 ήττες, και μοιράζεται την τρίτη θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς μαζί με τον Οίακα και την Αχαγιά 82. Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται ο Γλαύκος με 14 βαθμούς (7-0), παραμένοντας αήττητος, και στην δεύτερη θέση ακολουθεί η Ένωση Ιλίου με 13 βαθμούς (6-1).

Στο κατάμεστο κλειστό της "Αποθήκης", οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο τέλος της πρώτης περιόδου με 17-14. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τον Γλαύκο να είναι μπροστά στο σκορ χωρίς να μπορεί να ξεφύγει και την ομάδα μας να βρίσκει λύσεις και να παραμένει κοντά με το πρώτο ημίχρονο να λήγει 36-32 για τους γηπεδούχους.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν την απόδοσή τους και να εκμεταλεύονται κάποια λάθη της ομάδας μας με αποτέλεσμα να ξεφύγουν σιγά σιγά στο σκορ και να κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο στο +11 (57-46).

Με το ξεκίνημα του τελευταίο δεκαλέπτου ο Γλαύκος έκανε γρήγορα ένα 5-0 φτάνοντας την διαφορά στο +16 (62-46). Σε αυτό το σημείο η ομάδας μας αντέδρασε, πίεσε σε όλο το γήπεδο και κατάφερε να επιστρέψει στο παιγνίδι μειώνοντας την διαφορά στους τρεις πόντους (64-61) κάνοντας ένα σερί 15-2.

Ο Κυπαρίσης σημείωσε το 68-65 για την ομάδα μας 4' πριν τη λήξη του αγώνα αλλά οι γηπεδούχοι συνέχισαν να κρατάνε το προβάδισμα εκμεταλλευόμενοι την ευστοχία τους στις ελεύθερες βολές. Η ομάδα μας μείωσε 76-72 στα 27'' πριν τη λήξη αλλά δεν κατόρθωσε να πετύχει την ολική ανατροπή με το τέλος του αγώνα να βρίσκει νικήτρια την γηπεδούχο ομάδα με τελικό σκόρ 80-72. Είναι χαρακτηριστικό ότι από τους 20 τελευταίους πόντους που πέτυχε ο Γλάυκος, οι 15 σημειώθηκαν με ελεύθερες βολές.

Δεκάλεπτα: 17-14, 19-18, 21-14, 23-26

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 17 (1), Χονδρογιάννης 17 (3), Λαμπρόπουλος 21 (1), Γιαννικόπουλος 8 (1), Σταυράκης 10 (1), Κάλλης, Πελεκούδας 7, Τσεκλένης

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος - Πατρινός): Κύριος 6, Τζωρτζόπουλος 19 (3), Βαθρακοκοίλης 1, Βούλγαρης 2, Κοντός 11 (1), Κυπαρίσης 4, Ζήρος, Καλογερόπουλος 16 (1), Παλλαντζάς 2, Καραχάλιος 1, Τζέμης 10

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 3/12 και ώρα 17:00 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα της Αγίας Παρασκευής.