Ημερομηνία: 29/10/2017 και ώρα 14:30
Γήπεδο: Μελισσίων
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Βελέτζας
Δεκάλεπτα: 11-10, 12-10, 18-8, 9-11

Η εξαιρετική άμυνα της γυναικείας μας ομάδα στον αγώνα με τα Καλύβια, έδωσε την εντός έδρας νίκη με 50-39 για την 3η αγωνιστική της Α2 Νότου Γυναικών. Ήταν η τρίτη νίκη της ομάδας μας σε ισάριθμους αγώνες.

Στα πρώτα δύο δεκάλεπτα οι ομάδες συμβάζιδαν στο σκορ με εναλλαγές στην πρωτοπορία. Το ημίχρονο βρήκε την ομάδα μας μπροστά με τρεις πόντους (23-20). Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ανέβασε την επιθετική της συγκομιδή με αποτέλεσμα να ξεφύγει στο σκορ με 13 πόντους (41-28). Όσο και αν προσπάθησε η φιλοξενούμενη ομάδα να ανατρέψει την κατάσταση, δεν τα κατάφερε. Το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα μας να πανηγυρίζει μία σημαντική νίκη επί ενός δυνατού αντιπάλου με 50-39.

Μελίσσια (Μάλαμα - Οικονόμου): Καραβέλη, Δούρου 12 (1τρ 3ασ 4κφ), Κοιλιαρίδη 8 (5ρ 3ασ 2κλ 5κφ 3λ), Χιώτη 4 (12ρ 5κφ), Αθανασίου 12 (4τρ 2κλ), Γιαννακοπούλου 7 (1τρ), Κανέλλου 5 (6ρ), Θεοδώρου 2

Καλύβια (Αναγνώστου - Κωτσάκη): Παζαρίδη 2, Σταμάτη 9 (2), Καμμένου, Κοντογιάννη, Ρεντζεπέρη 9 (1), Αξιοπούλου 6, Πολίτη 2, Μαστρογιαννίδου 7, Αυτζή 2, Καλημέρη, Τσουκαλά 2

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 5/11 και ώρα 12:00 στο Κλειστό Μοσχάτου με αντίπαλο την ομάδα της Ελευθερία Μοσχάτου.