ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 69-55 (ημ. 39-32)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 25η αγωνιστική (1ος όμιλος)
Ημερομηνία: 29/3/2012 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Τσώνος, Μαγγουνής
Δεκάλεπτα: 14-17, 25-15, 12-13, 18-10

Νίκη για την ανδρική μας ομάδα επί των Κουκουβαούνων με 69-55 στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 0-4 αλλά ένα σερί της ομάδα μας (12-0) έφερε τη διαφορά στους οκτώ. Οι Κουκουβάουνες με το δικό τους σερί (0-13) έκαναν το 12-17 με το τέλος του δεκαλέπτου να βρίσκει το σκορ στο 14-17. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας πήρε την πρωτοπορεία στο σκορ, με 29-22 στην αρχή και 39-32 με τη λήξη του ημιχρόνου.

Η προσπάθεια που έκαναν οι φιλοξενούμενοι για μείωση του σκορ, έμειναν στο 39-36 με την έναρξη της τρίτης περιόδου. Από εκεί και πέρα η ομάδα μας πάτησε το γκάζι με τη διαφορά να παίρνει τη μέγιστη τιμή της στο 28ο λεπτό (50-39). Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και το παιχνίδι έληξε με 69-55 και τους παίκτες μας να πανηγυρίζουν μία σημαντική νίκη.

Ένας αγώνας μένει για τη λήξη του πρωταθλήματος και η ομάδα μας με ήττα του Προμηθέα στην Παλατιανή θα πανηγυρίζει την απευθείας άνοδο στην Α' ΕΣΚΑ. Με νίκη του Προμηθέα και της ομάδας μας στους Θρακομακεδόνες θα υπάρξει αγώνας μπαράζ σε ουδέτερο γήπεδο.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Παπαμιχαήλ 3, Νάνης 19 (3), Τσομώκος 6, Πλαγιαννάκος 10 (2), Κλεάνθους 16, Βιτζηλαίος, Γκατζούλης, Γεωργανάς 10, Νίκολι 5

Κουκουβάουνες (Κουκλάκης): Γιώτης 9 (1), Κόκκαλης 11 (1), Βογιατζόγλου, Φώτης 14 (1), Τσενές 4, Καραίσκος 5, Βλαβιανός, Κασαπάκης 12

Επόμενος αγώνας στις 5/4 και ώρα 21:30 στο Κλειστό των Θρακομακεδόνων με αντίπαλο τους Θρακομακεδόνες.