Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 18η αγωνιστική
Ημερομηνία: 12/2/2012 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Αντερριώτης, Ορφανός Ε
Δεκάλεπτα: 23-7, 12-4, 22-9, 19-19

Μετά από ακόμα ένα πολύ καλό παιχνίδι, η γυναικεία μας ομάδα επικράτησε του Θριάμβου με 76-39 και πέτυχε την 9η συνεχόμενη νίκη της στο Πρωτάθλημα. Η πολύ καλή άμυνα, σε συνδυασμό με τον επιθετικό πλουραλισμό της ομάδας μας, έφερε τη διαφορά του πρώτου ημιχρόνου στο +24 με μόλις 11 πόντους παθητικό δεχόμενη σε αυτό το διάστημα τρία δίποντα και πέντε βολές. Ο ίδιος ρυθμός συνεχίστηκε και στο τρίτο δεκάλεπτο, με την ομάδα να αποδίδει όμορφο μπάσκετ και τη διαφορά να αυξάνει συνεχώς (57-20 στο 30'). Στην τελευταία περίοδο, οι πολλές αλλαγές και από τις δύο ομάδες, διατήρησαν τη διαφορά στα ίδια, με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, επίπεδα.

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη 3 (1), Σολωμού 11 (1), Κουτσαυγουστή 6, Μοίρα 8, Καβαλλάρη 12, Κεμαβόρ 14 (2), Ζακυνθινού 6, Ροίδου 5, Καραβέλη 6 (1), Σκαρογιάννη 3, Πολύζου 2, Ράπτη

Θρίαμβος (Σοϊλεμετζίδης): Ζέρβα 3, Δροσοτάκη 4, Στρατήγη, Κωνσταντοπούλου 7, Τσιμτσιλή, Χρονοπούλου, Ρουμελιώτου 16, Θεοδωράτου 9, Καραπιπέρη, Γκόλια, Μικεδάκη

Επόμενος αγώνας στις 19/2 και ώρα 20:00 στο Κλειστό Περιστερίου με αντίπαλο το Περιστέρι.