Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 18η αγωνιστική (1ος όμιλος)
Ημερομηνία: 9/2/2012 και ώρα 21:45
Γήπεδο: Κλειστό Ρουφ
Διαιτητές: Τεφτίκης, Ξοχάκης
Δεκάλεπτα: 9-10, 15-6, 10-19, 18-16

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε, η ανδρική μας ομάδα δεν κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα από το κλειστό γυμναστήριο του Ρουφ. Στο πρώτο ημίχρονο, η γηπεδούχος ομάδα επέβαλε το ρυθμό της, ο οποίος σε συνδυασμό με την αστοχία της ομάδας μας στις ελεύθερες βολές, έφερε τη διαφορά στο +8 (24-16 στο 20'). Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα μας έδειξε σημάδια βελτίωσης, και με αντεπίθεση διαρκείας πέρασε μπροστά στο σκορ (34-35 στο 40') και πήρε μία διαφορά τεσσάρων πόντων λίγο πριν το τέλος (45-49 στο 36'). Ένα καλάθι και ένα τρίποντο των γηπεδούχων έφερε το παιχνίδι στο 50-49. Δύο επιτυχημένες βολές για την ομάδα μας (50-51) και δύο βολές για την αντίπαλο, διαμόρφωσαν το σκορ σε 52-51 λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Η ανεπιτυχής τελευταία επίθεσή μας δεν άλλαξε κάτι και έτσι το τέλος του δυνατού αυτού παιχνιδιού βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν.

Κουκάκι (Τριαντάφυλλος): Σιούγγαρης, Ανδρίτσος, Σιδέρης 3 (1), Χωριανόπουλος Κ, Αλωνιστιώτης 7, Χωριανόπουλος Χ 7, Σταθόπουλος 3 (1), Πέζουλας, Μπούζουλας 2, Ρακιντζάκης 4, Μοσχονάς 16, Κατσικάκης 10

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Κασκούρας, Παπαμιχαήλ 8, Νάνης, Παπαδόπουλος 4, Πλαγιαννάκος 14 (2), Ζερβός 4, Κλεάνθους 10, Βιτζηλαίος, Παναγιώτου, Γεωργανάς 11

Επόμενος αγώνας στις 16/2 και ώρα 21:30 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα Αίολος-Ταύρος 2006.