Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 16η αγωνιστική (1ος όμιλος)
Ημερομηνία: 26/1/2012 και ώρα 21:45
Γήπεδο: Κλειστό Μ.Παπαδάκης (Χαλάνδρι)
Διαιτητές: Σκούτας, Αντωνόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-12, 13-19, 16-15, 16-13

Παρά την καλή απόδοση στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, η ανδρική μας ομάδα δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από το Χαλάνδρι. Οι γηπεδούχοι με καλάθι στα τελευταία δευτερόλεπτα πήραν την πολύτιμη, για τη συνέχεια, νίκη. Η ομάδα μας, καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, κράτησε την πρωτοπορία στο σκορ μέχρι και το 30ο λεπτό (45-46). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Προμηθέας προσπέρασε στο σκορ και παίρνοντας μία διαφορά πέντε πόντων (55-50 στο 36') έδειξε πως έχει το πάνω χέρι. Με μία αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά, η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει, με τρίποντο του Πλαγιαννάκου, σε 59-59 μόλις 34 δευτερόλεπτα πριν το φινάλε. Η εύστοχη επίθεση των γηπεδούχων ήταν αυτή που έβγαλε τελικά το νικητή αυτού του παιχνιδιού. Να σημειωθεί η πολύ μικρή συμμετοχή του Παπαδόπουλου λόγω τραυματισμού.

Προμηθέας (Νικητόπουλος): Σταυράκης, Καραθανασόπουλος Α 2, Καραθανασόπουλος Αλ 11, Σπετσιέρης 7, Βουρδουμπάς 11, Χριστοδουλόπουλος 7 (1), Ανδρουλάκης 22 (2), Σαρρής 1

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Τσομώκος 12, Παπαμιχαήλ 4, Νάνης 7 (1), Παπαδόπουλος 2, Πλαγιαννάκος 6 (2), Ζερβός 2, Κλεάνθους 2, Παναγιώτου 2, Γεωργανάς 22, Νίκολι

Επόμενος αγώνας στις 2/2 και ώρα 21:30 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα της Νέας Ιωνίας.