Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 15η αγωνιστική
Ημερομηνία: 22/1/2012 και ώρα 20:00
Γήπεδο: Κλειστό Μετς Α'
Διαιτητές: Γιακείμη, Κουνάνης
Δεκάλεπτα: 10-28, 8-16, 10-23, 12-15

Πραγματοποιώντας την καλύτερη ίσως φετινή της εμφάνιση, η γυναικεία μας ομάδα επικράτησε στο Κλειστό του Μετς, της ομάδας του Παγκρατίου με 40-82. Με πιεστική άμυνα, πολλούς αιδφνιδιασμούς, εξαιρετικές συνεργασίες και χωρίς περιττές ενέργειες, η ομάδα μας έφτασε σε μία ακόμα εύκολη νίκη. Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με το εντυπωσιακό 10-28 και το ημίχρονο «σφραγίστηκε» με διαφορά εικοσιέξι πόντων (18-44 στο 20'). Παρά τις πολλές αλλαγές του δευτέρου ημιχρόνου στην πεντάδα, η ομάδα δεν έχασε το ρυθμό της και αυξάνοντας συνεχώς τη διαφορά, φτάσαμε στο τελικό 40-82. Σημαντικό στοιχείο του αγώνα, ο χρόνος συμμετοχής που δόθηκε στις «μικρές» της ομάδας Πολύζου και Καραμπάτσα, οι οποίες τον αξιοποίησαν με τον καλύτερο τρόπο.

Παγκράτι (Τζαμαλής): Δέτση 4, Αναγνώστου, Γαζέτα 4, Κολοβού 2, Ιντσαμπούν 4, Σταματοπούλου 2, Νταραμάρα 2, Πεσκάτζιου 20, Μηνά, Χριστοδούλου, Χασαπίδου 2

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη 2, Σολωμού 8, Κουτσαυγουστή 1, Μοίρα 16, Καβαλλάρη 11 (1), Κεμαβόρ 9 (1), Ροίδου 2, Καραβέλη 7, Σκαρογιάννη 13, Φρέρη 2, Πολύζου 10, Καραμπάτσα 1

Επόμενος αγώνας στις 29/1 και ώρα 20:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο τις Αμαζόνες.