Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 12η αγωνιστική
Ημερομηνία: 18/12/2011 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Αργυρούδης, Μακρής
Δεκάλεπτα: 22-10, 12-11, 14-16, 19-6

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της η γυναικεία μας ομάδα για το 2011. Στον πρώτο αγώνα του δευτέρου γύρου και τελευταίο της χρονιάς, επικράτησε του Παπάγου, σε εντός έδρας παιχνίδι, με 67-43. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτριές μας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και γρήγορα η διαφορά έφτασε τους δώδεκα πόντους (22-10 στο 10') με το ημίχρονο να κλείνει με 34-21. Ένα ξέσπασμα στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να φέρει τη διαφορά από τους έντεκα πόντους του 30' (48-37) στους εικοσιδύο με τη λήξη του αγώνα (67-43). Να σημειωθεί ο τραυματισμός της παίκτριας του Παπάγου, Κουρέτση, η οποία διακομίσθηκε στο Ιατρικό Περιστερίου έχοντας τις ευχές όλων μας για γρήγορη ανάρρωση.

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη 5, Μοίρα 13, Καβαλάρη 11, Κεμαβόρ 10, Ζακυνθινού 11, Ροίδου 4, Καραβέλη 4, Σκαρογιάννη, Φρέρη 9 (1), Ράπτη

Παπάγου (Τερκεσίδης - Ρόκκας): Τριχά 14, Κουρέτση 8, Τσιάκουλια 8, Καμπούρη 2, Παπαντζίκου 3 (1), Μπρεγιάννη 4, Κουτρούλη, Βούρου 2, Σωτηρίου 2

Επόμενος αγώνας στις 8/1 και ώρα 19:00 στο Κλειστό του Υμηττού με αντίπαλο την ομάδα του Αμύντα.