ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 63-54 (ημ. 28-27)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2012-13
Ημερομηνία: 3/12/2012 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Ορφανός Εμ, Αντερριώτης
Δεκάλεπτα: 17-19, 11-8, 17-12, 18-15

Νέα νίκη για την ανδρική μας ομάδα με 63-54 επί των Αγίων Αναργύρων στο νέο Κλειστό Μελισσίων για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 28-27 με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ σε ένα κλειστό παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό, πίεσε και έφτασε τελικά στη νίκη με 63-54. Ένα αποτέλεσμα που τη φέρνει στην 3η θέση του Πρωταθλήματος, ισόβαθμη με Ζωγράφου και Πεύκη.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Νίκολι, Καρατζάς 2, Τσομώκος 11, Νάνης 11, Παπαδόπουλος 8, Μανώλας 2, Ασημένιος 20, Πανταζής, Πέτρου 9 (1), Ζερβός

Άγιοι Ανάργυροι (Κοκκινοβασίλης): Κουγιανός 3, Γκινούτσης 9 (2), Θάνος, Σμάγκιν 14 (2), Στρατομήτρος 2, Παναγάτος 4, Φώτης 4, Μαντέλος 2, Μουράτος 2, Κρητικός 5, Φίλιος 9 (1)

Επόμενος αγώνας για τη 10η αγωνιστική τη Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου στο Κλειστό Χαλανδρίου (Μ.Παπαδάκης) με αντίπαλο τον Προμηθέα.