Ημερομηνία: 30/10/2022 και ώρα 14:00
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων "Π. Τριανταφύλλου"
Διαιτητές: Λαζόγκα, Σάλτας
Δεκάλεπτα: 16-10, 7-11, 19-4, 16-7

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η γυναικεία μας ομάδα με αντίπαλο την πάντα αξιόμαχη ομάδα της Τερψιθέας σε εντός έδρας αγώνα για το Πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Στο 1ο ημίχρονο και σε ένα νευρικό παιχνίδι, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με το «φτωχό» 23-21. Στο 3ο δεκάλεπτο, η ομάδα μας πάτησε το γκάζι και σε συνδυασμό με την εξαιρετική αμυντική λειτουργία της, έκανε ένα επιμέρους 19-4 και τη διαφορά να πηγαίνει στους 17 πόντους (42-25). Αποδίδοντας όμορφο μπάσκετ στο μεγαλύτερο διάστημα του 2ου ημιχρόνου, η ομάδα μας έφτασε στο τελικό 58-32 χαρίζοντας χαμόγελα στους λιγοστούς φιλάθλους που χειροκρότησαν θερμά την προσπάθεια των αθλητριών μας.

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Κύριος): Παναγιωτίδη 2 (8ρ), Βόσσου 11 (1τρ 6ρ 4ασ 2κλ), Πατέρα 2 (5ρ 2ασ), Θεμιστοκλέους 4 (4ρ), Κοιλιαρίδη 2 (3ρ 2ασ), Τάρλα 9 (1τρ 5ρ), Χιώτη 12 (5ρ 3κλ), Καλογερία 4 (6ρ), Κυριακάκη 6 (2τρ 2ασ), Παρθενίου (4ρ), Κυρίδη 6 (2τρ 2κλ)

Τερψιθέα (Βασιλάκος): Κορδαλή 3, Ξενιτοπούλου 2, Στεργιοπούλου 5, Μουστάκα, Κουζούκα 2, Λαμπράκη 2, Φαρμάκη, Συγγρού 9 (2τρ), Τζέμη 2, Καντέλη 1, Σιδηροπούλου 3, Χλέουα 2