Ημερομηνία: 27/10/2014 και ώρα 21:15
Γήπεδο: Αγίου Νικολάου
Διαιτητές: Κάρδαρης, Μαυρέλης
Δεκάλεπτα: 18-17, 18-12, 11-10, 15-13

Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε η ανδρική μας ομάδα η οποία στο κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο του Αγίου Νικολάου αντιμετώπισε την ομάδα του Τρίτωνα για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα, με την ομάδα μας να προσπαθεί να μείνει κοντά και να απειλήσει χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα αφού επιθετικά ήταν για άλλη μια φορά κακή.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με την ομάδα του Τρίτωνα να προηγείται στο δεκάλεπτο με 18-17 και να κλείνει το ημίχρονο μπροστά με 35-29. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας έκλεισε την άμυνά της και περιόρισε τους φιλοξενούμενους, αλλά δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί αφού συνέχισε να είναι κακή επιθετικά, με αποτέλεσμα ο Τρίτωνας να κρατήσει το προβάδισμα στο 30' με 46-39. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Τρίτωνας ξέφυγε στο σκορ με 20 πόντους (61-41), αλλά η ομάδα μας πίεσε και μείωσε με το τελικό σφύριγμα της γραμματείας να βρίσκει νικητές τους γηπεδούχους με σκορ 62-52.

Τρίτωνας (Μιχελάκος - Κορμάνος): Κυριακόπουλος 6, Ζαχαριάς, Κορακίτης 8 (2), Μεχίλι, Λαμπρόπουλος 3, Σαμοθράκης 5, Γκαβανόπουλος 10, Καημενάκης, Καπετάνος 4, Χριστοφάκης 4, Ανδρεόπουλος 13, Βερτούδος 9 (2)

Μελίσσια (Αποστολάκης - Κουκουζέλης): Μωραΐτης 1, Γκατζούλης, Αποστόλου 8 (2), Σιλιτζήρης 7, Νίκολι 9 (2), Υφαντής 3, Ζεγκίνογλου 4, Κοντός 2, Πέτρου 10 (1), Δήμος 5, Κουτσώνας 3 (1), Στεφάνου

Επόμενος αγώνας στις 3/11 και ώρα 21:00 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο το Γαλάτσι.