Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 18/11/2013 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Γυμνασίου Μαρκόπουλου
Διαιτητές: Αντωνίου, Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 11-16, 24-14, 14-13, 20-15

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας μετά από κακή εμφάνιση στο Μαρκόπουλο από την τοπική ομάδα στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο όπου και προηγήθηκε με 11-16. Στη συνέχεια το Μαρκόπουλο πήρε τον έλεγχο του αγώνα και πέρασε μπροστά αφού η ομάδα μας ήταν νευρική και τραγικά άστοχη στα σουτ από μέση και μακρινή απόσταση. Το ημίχρονο έκλεισε με την τοπική ομάδα μπροστά με 35-30. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει γυρνώντας την άμυνα σε ζώνη, αλλά συνέχισε να είναι άστοχη στην επίθεση, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να μη χάσουν σε κάνένα σημείο του αγώνα το προβάδισμα. Η λήξη του αγώνα βρήκε την ομάδα τοτ Μαρκόπουλου νικήτρια με σκορ 69-58.

Μαρκόπουλο (Αθανασόπουλος - Πλιάκος): Κοκκινόπουλος 3, Ζιάκας 2, Σπίγγος 16, Μαργαρώνης, Σούρλας 7, Στεφάτος 15, Τσαντούλης 7 (1), Παπακωνσταντίνου 5, Τρικαλλιώτης 14 (2), Κεσκινίδης

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Μαυροειδάκος, Γκατζούλης 2, Σιλιτζήρης 15, Νίκολι 2, Ρώσσης 9 (1), Ζερβός 7, Μαυράκης, Πέτρου 9 (1), Τσελεμπής 12, Κουφολάμπρος 2

Επόμενος αγώνας στις 25/11/2013 και ώρα 20:30 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα της Ολυμπιάδας Παπάγου.