Με εντυπωσιακή ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έκαμψε την αντίσταση του Ερμή Σχηματαρίου φτάνοντας στη νίκη με 87-79 για την 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα μας ξεκίνησε άσχημα τον αγώνα και βρέθηκε να κυνηγάει από το ξεκίνημα τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ήταν ιδιαίτερα εύστοχοι, και εκμεταλλευόμενοι τη μεγάλη αστοχία της ομάδας μας στις βολές (4/16 στο πρώτο ημίχρονο) και τα κενά στην άμυνα προηγήθηκαν στην ανάπαυλα με σκορ 35-48. Οι παίκτες του Ερμή Σχηματαρίου έφτασαν τη διαφορά στο +16 στο τρίτο δεκάλεπτο αλλά η ομάδα μας έβγαλε αντίδραση και κατόρθωσε να πετύχει μία σπουδαία ανατροπή και να φτάσει σε μία δίκαιη και παλικαρίσια νίκη επί ενός πολύ ισχυρού αντιπάλου με σκορ 87-79.

Μετά από τρείς αγωνιστικές η ομάδα μας μοιράζεται την πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με τον ΟΦΗ και τον Αργοναύτη Τριγλίας έχοντας το απόλυτο (3/3).

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 11/11 και ώρα 17:00 με το Κορωπί στο κλειστό γυμναστήριο Γ. Παπασιδέρης.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 87-79 (ημ. 35-48)

Διοργάνωση: Γ' Εθνική Ανδρών 2018-19