Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 21η αγωνιστική
Ημερομηνία: 11/3/2012 και ώρα 21:00
Γήπεδο: Κλειστό Ζωγράφου
Διαιτητές: Κανακάρης, Γολεγού
Δεκάλεπτα: 18-16, 9-11, 12-9, 5-12

Δύσκολη νίκη πέτυχε η γυναικεία μας ομάδα επί του Ζωγράφου με 48-44 για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ. Από την αρχή του αγώνα καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορούσε να πάρει διαφορά στο σκορ και το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο. Στο πρώτο δεκάλεπτο το προβάδισμα το είχαν οι γηπεδούχοι με βραχεία κεφαλή (18-16 στο 10') με το τέλος του ημιχρόνου να βρίσκει τις ομάδες ισόπαλες (27-27 στο 20'). Η ομάδα του Ζωγράφου εκμεταλλευόμενη τα λάθη της ομάδας μας προηγήθηκε με 39-36 στο 30'. Με οδηγό όμως την άμυνα (πέντε πόντους παθητικό στην τελευταία περίοδο) και σε συνδυασμό με την ψυχραιμία που επέδειξαν οι παίκτριές μας, το προβάδισμα άλλαξε χέρια και η ομάδα μας έφυγε νικήτρια από το κλειστό του Ζωγράφου με 44-48.

Ζωγράφου (Αργυρίου - Χριστόγιαννης): Κατρίνη, Σκεπετάρη 3, Καρλή, Αγγελίδη 5, Νομικού, Βελλέ 2, Κεσσέ 11, Καρλαύτη 6, Κονταλή, Βαμβακά 17

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη 1, Σολωμού 6, Κουτσαυγουστή, Μοίρα 16, Καβαλλάρη 8, Κεμαβόρ 7, Ζακυνθινού, Ροίδου 4, Σκαρογιάννη 6

Επόμενος και τελευταίος αγώνας της κανονικής περιόδου στις 18/3 και ώρα 20:30 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο το Γαλάτσι.