ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 58-63 (ημ. 33-27)

Η ανδρική ομάδα κατέκτησε μία σημαντική εκτός έδρας νίκη επικρατώντας επί του Ερμή Σχηματαρίου με 63-58 στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ' Εθνικής στον 2ο όμιλο.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός με τους γηπεδούχους να διατηρούν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του. Η ομάδα μας στο τέταρτο δεκάλεπτο με άμυνα από «γρανίτη» και σωστές επιθετικές επιλογές στα τελευταία κρίσιμα λεπτά κατόρθωσε και βγήκε νικήτρια περνώντας αλώβητη από την έδρα ενός πολύ αξιόμαχου και επικίνδυνου αντιπάλου.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας ισοβαθμεί στην κορυφή της βαθμολογίας με τον ΟΦΗ και τον Λοκρό Αταλάντης έχοντας 29 βαθμούς (13-3). Στην τέταρτη θέση ακολουθούν ο Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας και ο ΕΦΑΟ Ζωγράφου με 29 βαθμούς (12-4).

Διοργάνωση: Γ' Εθνική Ανδρών 2018-19