Με νίκη ολοκλήρωσε τους αγώνες της για τον πρώτο γύρο η ανδρική ομάδα η οποία επιβλήθηκε με 101-59 της Ολυμπιάδας Άσσου-Λεχαίου στο Κλειστό Γυμναστήριο Μελισσίων για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ' Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ακολουθήσουν μόνο στο πρώτο πεντάλεπτο με την ομάδα μας να παίρνει διψήφιο προβάδισμα στις αρχές του δευτέρου δεκαλέπτου και να ξεφεύγει στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενη με 49-25. Παρόμοια ήταν η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο με τον Στέλιο Σταϊκόπουλο να δοκιμάζει διάφορα σχήματα και να μοιράζει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες. Η ομάδα μας διεύρυνε και άλλο τη διαφορά και έφτασε στη νίκη με τελικό σκορ 101-59 δείχνοντας έτοιμη για τον κρίσιμο αγώνα της επόμενης αγωνιστικής με αντίπαλο την Αχαγιά 82.

Με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου και μετά τη συμπλήρωση δεκατριών αγωνιστικών, η ομάδα μας μετρά δέκα νίκες και τρεις ήττες και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς (10-3). Την κορυφή της βαθμολογίας μοιράζονται τρεις ομάδες, η Ένωση Ιλίου, ο Οίακας Ναυπλίου, και ο Γλαύκος με 24 βαθμούς (11-2). Στην πέμπτη θέση βρίσκεται η Αχαγιά 82 με 22 βαθμούς (9-4).

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ 101-59 (ημ. 49-25)

Διοργάνωση: Γ' Εθνική Ανδρών 2017-18